Главная / Новости / Общество "Достлуг" н...       


Общество "Достлуг" направило обращение в МИД Украины и международные организации в связи с эскалацией военного конфликта вокруг Нагорного Карабаха и ракетного обстрела мирного азербайджанского города Барда

четверг, 29 октября 2020 г.
Наша цель - восстановление территориальной целостности Азербайджанского государства и прекращение дальнейшего геноцида азербайджанского народа

   В связи с грубым нарушением  вооруженными силами Армении режима прекращения огня и  ракетным обстрелом мирного азербайджанского города Барда из РСЗО «Смерч» (28.10.2020), общество «Достлуг»  от имени представителей азербайджанской диаспоры Харьковщины отправило обращения в Министерство иностранных дел Украины, представительство ОБСЕ, представительство  ООН в Украине.

    Тест обращения:                                                         

  Ми, представники азербайджанської діаспори в Україні, висловлюючи свою громадянську позицію, глибоко стурбовані розширенням масштабу бойових дій, в тому числі, цілеспрямованими ударами з боку вірменських збройних сих по населених районах Азербайджану, зокрема, ракетного обстрілу 28 жовтня поточного року мирного азербайджанського міста Барда.

  На території колишнього СРСР перші ознаки сепаратизму відчулися у Нагірно-Карабахській автономній області Азербайджанської РСР на при кінці 80-х років минулого століття. Тоді інформація була під жорсткою цензурою КПРС. Зараз, коли контролювати інтернет газети і канали стало неможливо, всі, хто не закривають вуха і очі, знають про справжні причини війни, про те, хто її спровокував. 

    Навіть в цих умовах вірменські, французькі і російські ЗМІ намагаються обдурити людей, лякають сирійськими терористами, пантюркізмом і навіть ісламським фанатизмом. При цьому мовчать про те, що ісламський Іран підтримує Вірменію, а нащадки Ісуса Христа підтримує Азербайджан. Це свідчить про факт  не релігійності вірмено-азербайджанського конфлікту.

     Протягом більш ніж 26 років миролюбний азербайджанський народ, його мудре керівництво терпляче вели мирні переговори для звільнення окупованих територій, щоб більше мільйона біженців повернулися до своїх домівок. Коли окупанти почали нові провокації, азербайджанській стороні довелося не тільки відповідати на військову провокацію, але і почати військові дії з повернення споконвічно азербайджанських територій. 

   28 жовтня усі стали свідками ракетного обстрілу з території Вірменії мирного азербайджанського міста Барда, що знаходиться далеко від лінії бойових дій, в результаті якого загинули більше 20 мирних жителів і понад 70 постраждалих. Це справжній державний тероризм і дуже схожий на обстріл українського міста Маріуполя російськими військовими кілька років тому.

    Ми вдячні українському керівництву за принципову позицію у даному конфлікті і просимо Вас, донести до дипломатичних представництв ці факти тероризму проти мирного населення.

    Ми закликаємо уряд Вірменії строго виконувати домовленості про припинення вогню, а також умови щодо захисту мирних жителів і цивільної інфраструктури. Ми закликаємо міжнародні правозахисні організації відвідати місто Барда і засвідчити руйнування і загибель ні в чому не винних мирних жителів.